sobota, 23 sierpnia 2014

DZIEŃ ZAKOCHANYCH SERC!

Dziś na kanale nickelodeon o godzinie 16;25, została nadana emisja odcinka specjalnego, który znaliśmy pod angielskim tytułem "True Hearts Day". Polski tytuł brzmi natomiast "Dzień zakochanych serc".
Co do dubbingu nie mam większych zastrzeżeń. Nieco zraziło mnie to, że na początku odcinka, gdy Dexter chciał dać kwiaty Raven, przyszła Lizzie ścinając je i mówiąc coś w stylu "Skrócić o płatki!", nie podłożyli jej dubbingu. To samo było pod koniec imprezy, gdy Dexter chciał podarować Raven serce z Serduszkowego Drzewa (słowo daję, że tak to przetłumaczyli!), podeszła Lizzie i mu je zabrała, mówiąc "Mine, mine, mine". Dziewczyna po prostu macha ustami. Podejrzewam, że wtedy jeszcze nie wybrali osoby do tej roli. Wielki minus. Wah. 
Od rana nie odpalałam komputera, a o tym odcinku specjalnym dowiedziałam się od brata, który podczas obiadu sprawdzał program telewizyjny. Na kanale nickelodeon wyświetlało się "Ever After High (odc. 2)". Podejrzewam, że pierwszym były "Bajka Raven", "Bajka Apple" i "Początek" albo "Legacy Day". Czy będą następne odcinki specjalne? Kiedyś na pewno.

Dopisek od Jabłka; ja też sprawdzałem w programie telewizyjnym (zupełnie przez przypadek, dzięki temu też właśnie nagrałem THD). U mnie było napisane "Ever After High 2: True Hearts Day". Na podstawie tego sądzę, że to dlatego, iż nickelodeon, (chyba) w czerwcu wyemitował Legacy Day.

10 komentarzy:

 1. I w takich właśnie chwilach żałuję że nie mam nickelodeon :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post zaktualizowany. Teraz możesz już zobaczyć odcinek.

   Usuń
  2. Kim jest Ash? Roal czy Rebel? Bo w tym odciku została Rebel ;/

   Usuń
  3. Nie do końca. W pewnym sensie jest nadal Royalsem. W oryginalnej wersji językowej powiedziała przecież "Więc teraz możecie mnie nazywać Ashlynn - Rebel". Nie wyrzekła się Royalstwa, ale też nie przeszła do Rebelsów. Jest trochę jak Poppy - trochę tym, a trochę tym. Przede wszystkim jest Royalsem, ale ze względu na związek z Hunterem ma w sobie coś z Rebelsa.

   No cóż, dość ciężki temat.

   Usuń
 2. Zauwarzyliście, że Dyrektor Grimm nosi pierścionek w kształcie lustra matki Raven.
  Np. w 2:28 minucie. Widzicie?

  OdpowiedzUsuń
 3. UWAGA. Czy mam przesłać wam mój oryginalny polski pamiętnik Amory z Dnia Koronacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeślli możesz to prosimy o przesłanie go na maila podanego w "Pamiętniki lalek" :)

   Usuń
 4. Wydaje mi się, że Dyrektor Grimm to ojciec Raven O.o...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie masz racji. W książce "Księga Legend" było wyraźnie powiedziane, że ojcem Raven jest Dobry Król (a matką Zła Królowa - cóż za paradoks).

   Usuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!