czwartek, 19 czerwca 2014

Trochę nowych książek i rzeczy książkopodobnych

Niektóre nowinki są bardzo stare, ale dopiero teraz udało mi się zebrać do kupy i o tym napisać.
Mattel ostatnio szaleje z książkami o tematyce Ever After High - i nie chodzi tu tylko o "Księgę Legend" i temu podobne. Za granicą są dostępne pamiętniki, yearbooki, plannery, a także jedna nowa powieść. Radzę powiększać zdjęcia.
Zaczniemy od yearbooka. Na okładce widzimy akwarelowe wersje dziewcząt, znane przede wszystkim z pamiętników Royalsów [uch] i Rebelsów [ych]. Jedyną nową twarzą okazała się być Briar. Jak dla mnie wyszła świetnie! Napis na okładce głosi "A Hexciting Year at Ever After High". Jest to coś na wzór tych ksiąg, robionych bodaj pod koniec roku szkolnego, w których umieszcza się zdjęcie każdego ucznia, imię i nazwisko. Ponadto są tam też zdjęcia i relacje z ważnych imprez i innych takich. Głosi tak nawet opis produktu; "Odwiedź zaczarowane szkolne korytarze z Twoimi ulubionymi Royalsami i Rebelsami, odkrywaj profile postaci, przeczytaj o najważniejszych wydarzeniach w roku, obejrzyj zdjęcia klas, przeczytaj fantastyczne historie i wiele więcej"."
Tytuł można przetłumaczyć jako "Śpiące świętowanie; planowanie przyjęcia". Widzieliście może w sklepach książkę na zasadzie "Zaplanuj imprezę z Monster High"? A zatem powyższa będzie na tej samej zasadzie, tylko że znajdziemy strony i zadania do planowania pidżama party z Ever After High. Będąc już w temacie robienia-tego-samego-co-z-Monster-High trzeba wspomnieć, iż niedawno widziałam yearbook z MH.
"Zaplanuj swoje przeznaczenie; urzekający szkolny planner". W zestawie notes, terminarz, długopis, naklejki i wiele więcej. Pewnie będzie to swego rodzaju kalendarzyk szkolny.
"Next Top Villain" to początek nowej serii o Ever After High, której autorką jest Suzanne Selfors. Premiera zapowiadana jest na 1 czerwca 2015 roku. Cieszę się, że głównymi bohaterami będą jakieś poboczne postacie. Okładka za nic mi się nie podoba. W porównaniu z okładkami serii Shannon Hale wygląda okropnie amatorsko. Opis przedstawia się następująco; 
Duchess Swan and Lizzie Hearts are roommates at Ever After High. While their personalities are very different, they bond over not quite fitting in with the other Royals. Lizzie, however, has one thing that Duchess doesn't: a happily-ever-after at the end of her story.  While Lizzie and the other princesses train for the day when they will rule their kingdoms, Duchess is torn between her role as the perfect, dutiful princess and her rebellious ambition to be a queen. When both girls are selected to attend General Villainy class, Duchess sees an opportunity to be a rebel while following the rules. But can she play a prank on her roomie to ace the class? Find out if Duchess' desire to change her destiny will make her Ever After High's Next Top Villain!
Duchess Swan i Lizzie Hearts są współlokatorkami w Ever After High. Ich osobowości są bardzo odmienne, dlatego nie mogą się dopasować do innych Royalsów. Lizzie posiada jednak pewną rzecz, o której Duchess może sobie tylko marzyć - Szczęśliwe Zakończenie jej historii. Kiedy Lizzie i inne księżniczki ćwiczą do dnia, w którym będą rządzić swoimi własnymi królestwami, Duchess jest rozdarta pomiędzy jej rolą perfekcyjnej księżniczki i zbuntowaną ambicją bycia królową. Gdy obydwie dziewczyny zostają wybrane do uczęszczania na lekcje General Villainy, Duchess widzi możliwość bycia Rebelsem, zgodnie z zasadami. Czy może wymyślić przekręt, który postawi ją na czele klasy? Dowiedzcie się, czy pragnienie Duchess, aby zmienić swoje przeznaczenie sprawi, że stanie się "Next Top Villain"!
"General Villainy; a destiny do-over diary" to najprawdopodobniej jakaś książka do uzupełniania, której treść będzie miała powiązanie z "Next Top Villain". Tytuł to przecież "General Villainy", czyli nazwa lekcji, na które zostały zapisane Duchess i Lizzie.

3 komentarze:

 1. Chciałabym zdobyć książkę "Yearbook". Opis wydaje się interesujący. Kolejna książka 'The sleepover spellbration pary planner" nie wydaje mi się orginalan planowanie przyjeć itp. nie powiem ,że ogrinalny pomysł. "Plan your destiny" troszkę oklepana. Za to dwie ostatnie książki naprawdę przyciągneły moją uwagę. Co prawda okłatki rzeczywiście wyglądają nieco gorzej ,ale fajne jest to ,że tym razem dwie drugoplanowe postacie umieszczono w rolach głównych. Czekam nadal na kolejne znaki dotyczące lalki Lizzie ,bo widziałam zdjęcia promo i jest śliczna. Chciałabym lalkę Duchess ,ale nic nie wskazuje na to ,że nawet za 2 miesiące ukaże się ona.
  ~Madziacz

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego każą czekać nam na książkę o Duchess tak długo? A to "Planowanie przyjęcia" kupię z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na fb ever after high jest nowy art Briar (jest śliczny) Koffam ją!!!!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!