piątek, 14 sierpnia 2015

Kraina Czarów na stronie Ever After High


Mimo że strona everafterhigh.com ostatnio straciła na popularności ze względu na poczynione na niej zmiany (zlikwidowanie awatarów użytkowników i przeniesienie większości zawartości na nową aplikację) to wciąż pozostaje aktywna. Widzieliśmy już jak zmienia się by uczcić nowe filmy ("Święto Baśniowiosny" czy "Dzień Koronacji"), dodając tematyczne gry, filmy oraz zdjęcia lalek. Tak jest i tym razem z "Way Too Wonderland".
Strona wita nas dwoma zwiastunami "W Krainie Czarów", o których była już mowa we wcześniejszych postach. Oprócz tego mamy nową grę - "Czarokrainową Przygodę" i zdjęcia lalek z linii WtW. 


Co ciekawe, jedynymi prezentowanymi lalkami są Kitty, Apple, Lizzie i Maddie. Ani słowa o Briar, Raven czy Courtly, która również pojawia się z tą serią. O ile mogę zrozumieć brak Courtly to kompletnie nie pojmuję dlaczego nie dodano Raven i Kitty. Chyba, że można to jakoś przesunąć, a ja tego po prostu nie pojmuję OTL. Wracając do tematu gry, ukazuje ona nam trochę fabuły z WtW i rzuca światło na fiński fragment filmu, o którym wcześniej pisałam.


Minus ode mnie za odciętą ostatnią linijkę, twórco gry. Wiemy już, że Raven będzie się starała odwrócić klątwę swojej matki, ale czy rzeczywiście to zrobi? Poza tym - księga, którą rzekomo używają jako klucza do odwrócenia klątwy, została im podsunięta przez samą Złą Królową (złowróżbny śmiech w tle i fioletowy błysk magii - któż by inny?). Nie wydaje mi się by matka Raven nagle zechciała się nawrócić ;/


Zboczyłam znów z tematu - wracajmy do Czarokrainowej Przygody. Gra wita nas ładnym ekranem, na którym możemy zobaczyć arty dziewcząt z serii WtW. Pokazują się one nam też po przejściu dowolnego poziomu, tak jak zdjęcie czterech lalek z tej serii.

Jeśli chodzi o mechanikę gry to zostałam mile zaskoczona. Jest to prosta, łatwa platformówka rozgrywająca się w Krainie Czarów. Mamy w sumie sześć poziomów, z czego w trzech zagramy Maddie, a w trzech - Apple. Bohaterki wyróżniają się umiejętnościami, które mogą wykorzystywać i punktami, które zbierają.

Poziomy różnią się wyglądem i jest w nich mnóstwo szaleństwa jak przystało na Krainę Czarów - karty, bąbelki, ryby, grzyby, tablice, zegary, drzwi, szachownice, komody i regały na książki. Mimo tego, gra stała się dla mnie nużąca po przejściu dwóch poziomów. Może wy będziecie bardziej wytrwali ;3

Wszystkie screeny są mojego autorstwa.
~*~reBelle516~*~

6 komentarzy:

 1. Ta...ta gra była później trochę nudna...

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna gra, ale... ta muzyka w tle mnie rozwala :"D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna gra, ale... ta muzyka w tle mnie rozwala :"D

  OdpowiedzUsuń
 4. jmi nie chce się załodować na kompie ale na tel tak i żeczywiscie ta muza hmmm

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!