piątek, 23 września 2016

Nowy odcinek - "Jak się robi zimę"

Hej wszystkim!
Wydaje mi się, że wracamy do dobrego, starego regularnego wstawiania odcinków. Koniec z krótkimi klipami z Zimy Wszechbaśni zamiast nowych filmików. Chociaż... nie do końca. Bowiem najnowszy odcinek z czwartego rozdziału Ever After High jest tematycznie związany z ostatnim filmem. Zapraszam do oglądania.
Wycieczka za kulisy zimowej krainy czarów sprawia, że Maddie i Apple wpadają w tak mroźne tarapaty, że o pomoc muszą zwrócić się do samej zimowej księżniczki.
Może to tylko ja odnoszę wrażenie, że opis odcinka niezbyt pasuje do jego treści? W końcu Apple i Maddie nie wpadły w żadne tarapaty, a zwyczajnie poprosiły Crystal o pomoc w odrobieniu zadania domowego. Swoją drogą - Ever After High powinno przestać wysyłać swoje uczennice na niebezpieczne misje. Dajcie nastolatkom w spokoju rozwiązać kilka zadań z algebry zamiast wydawać kolejne polecenie w stylu "dowiedz się czegoś o zimie poprzez wycieczkę do odległej krainy, której król niedawno próbował przejąć władzę nad całym bajkowym światem". To tylko sugestia z mojej strony. Jestem też zdruzgotana inteligencją licealistek, które o zimie wiedzą tylko tyle, że jest zimna. Tak na marginesie.

Po raz pierwszy możemy zobaczyć Crystal w zwykłych odcinkach, poza Zimą Wszechbaśni. Niezbyt przypadła mi do gustu jako postać (ech, te akcje ze sznurówkami...), ale z chęcią dowiedziałabym się o niej czegoś więcej. W końcu w filmie poznaliśmy ją głównie jako księżniczkę i córkę, a nie jako uczennicę czy zwykłą dziewczynę. Co prawda w "Jak się robi zimę" też nie uzyskaliśmy o niej jakichś nowych informacji, a jej głównym zadaniem było oprowadzenie koleżanek po zamku i przebranie ich w zimowe stroje.

Skoro o strojach mowa, możemy zobaczyć w odcinku Apple i Maddie przebrane jak z Zimy Wszechbaśni. Zarówno lalki jak i same ubrania były omawiane już tyle razy, że wątpię bym mogła wnieść tutaj coś nowego. Za to prawie umarłam, gdy Crystal skomentowała ich wygląd słowem "odlodowo". Nie wiem czy jestem bardziej dumna i ucieszona (Brawo, tłumacze, brawo. Znacie moją słabość do gier słownych.) czy zawstydzona i zmęczona nowymi wyrazami z rodzaju "baśnioceum" i "czarostawówka".

Sam odcinek nie jest jakoś wybitny pod względem fabularnym, ale bardzo mnie zachwycił wizualnie. Nie chodzi mi tylko o stroje dziewczyn, ale także o ogólną kolorystykę i klimat zimowej krainy. No i kocham wszelakie sceny z fabrykami - nie wiem czemu, ale bardzo mnie ekscytują. Dlatego tworzenie płatków śniegu było dla mnie prawdziwą ucztą animowaną.
No i wielki plus za kolejny występ antagonistów z Zimy Wszechbaśni - Jackie Frost i North Wind powinni pojawiać się w odcinkach częściej. Maddie również nie dostaje swoich pięciu minut dostatecznie często - to także powinno się zmienić.

A co wy myślicie o nowym odcinku?
Podobał się wam?

7 komentarzy:

 1. Hmmm...ten odcinek dla mnie nie był jakiś porywający, ale ta "czarostawówka" mnie rozwaliła ;-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie powaliła ich logika. Szukają zimy, ale ubrały się jak na lato i narzekają, że im zimno xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz więcej Maddie! Jeee! Mi pasuje:).
  Ale podoba mi się, że jak Crystal je przebrała, to rzeczywiście w coś ciepłego, a nie paradują w sukienkach na ramiączkach jak Rosa, w kreacji której jedynym ocieplaczem było futerko. I rajstopy.
  Tiaaa.
  Czarostawówka zawsze wszędzie:D. Ale jak Maddie im zepsuła maszynerię, hahaha!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami trzeba odpocząć od porywczych i niebezpiecznych przygód.

  OdpowiedzUsuń
 5. od poniedziałku na Nikeloedon będzie EAH Zima Wszechbaśni o 7:55

  `~Marzycielka

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie fabryka zbyt dziecinna (tańczymy i szczerzymy się do kamery).

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!