wtorek, 2 grudnia 2014

Nowe zadanie! Już od kilku dni

Dlaczego ja znowu piszę o tym posta? :D Ważne, że w ogóle piszę, bo z tym ostatnio kiepsko... po prostu brak czasu. Nawet ten post zalegał. W dodatku przeżywam bardzo trudny okres, ale nevermindOd kilku dni mamy już nowe zadanie. A brzmi ono tak:


Postaciom z baśni najbardziej zazdrościmy magii… Dlaczego więc nie tworzyć własnych zaklęć? Pomyśl nad niezwykłymi czarami, które mogłyby zmienić rzeczywistość, i pomóż spełnić przewodniczącej Twojej klasy jej marzenie! Możesz sprawić jej radość i zgarnąć magiczne nagrody!
Zadanie domowe:
Uwielbiam czytać i poznawać różne opowieści. Wymyśl zaklęcie, które zmieni zwykłą serwetkę w powieść, od której nie będę mogła się oderwać!

W filmiku Maria Niklińska podaje taki przykład:


Do jasnej ciasnej, wybaczcie taki wygląd, Blogger mi się buntuje i ustawia wszystko jak chce i nie akceptuje innych opcji.

Za przykład pani Niklińska podaje:

"zamiast smutku tutaj wszędzie
niechaj miłość wnet przybędzie"

Trochę nielogiczne, smutek nie jest przeciwieństwem miłości i jedno drugiego nie wyklucza, ale brzmi jak typowe zaklęcie z baśni, a o to zapewne chodziło.

! Możemy przysłać tyle rymowanek=zaklęć ile chcemy !BTW (dodatkowo)

Po komentarzach pod ostatnim moim postem zagłębiłam się w regulamin (no, tak przeleciałam, piszę na szybko). I oto co zwróciło moją uwagę:§ 3. 2. Po dokonaniu wstępnej selekcji Organizator będzie oceniał prace przy uwzględnieniu następujących kryteriów:
  • pomysłowość;
  • oryginalność;
  • podejście do tematu;
  • wiek uczestnika.

Pozwolę sobie skopiować jeszcze raz z pewnym wyróżnieniem.


§ 3. 2. Po dokonaniu wstępnej selekcji Organizator będzie oceniał prace przy uwzględnieniu następujących kryteriów:
  • pomysłowość;
  • oryginalność;
  • podejście do tematu;
  • wiek uczestnika.


Edit:
Już zrozumiałam, dlaczego tak jest. Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to że nie biorą starszych pod uwagę, ale teraz rozumiem, że chodzi o proporcjonalność kryteriów do wieku. Ale w każdym razie jest to źle ujęty punkt, ponieważ powinni to sprecyzować.
~ Victoria Forever Child ~

54 komentarze:

 1. Znaczy, do opowiadania to jeszcze rozumiem, ale do rymowanki to już lekkie przegięcie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie stać ich na normalne fundowanie nagród w kilku kategoriach wiekowych, to wymyślili taką bzdurę żeby było sprawiedliwie i pszeczkolaki tesz mogły wygradź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy uczestników w każdej kategorii byłoby dosyć dużo na podział na kategorię. Wśród osób 10-13 byłaby zażarta bitwa, a w grupie 16-20 musiałyby pewnie wygrywać ciągle te same osoby. :/ Zresztą, jak to podzielić? Sześciolatek nie ma chyba tych samych umiejętności, co np. 12latek.

   Usuń
 3. Powoli tracę nadzieję na wiarygodność konkursu :C No ale wciąż mam nadzieję na zadanie graficzne, żebym mogła zaszpanować bambusem.
  Hope Fairy

  OdpowiedzUsuń
 4. A kiedy będą wyniki waszego konkursu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie mnie też nie podoba się to ostatnie uwzględnienie, gdyż jest to nie sprawiedliwe wobec tych uczestników (mowa tu zarówno o dziewczynach jak i chłopakach ;) ), którzy naprawdę się do tego przykładają... ,lecz co możemy zrobić, taki jest regulamin :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodzi o to, że dziewczynka 7-letnia nie wymyśli Grimm wie czego! Zważają, czy uczestnik jest starszy i lepiej pisze, czy młodszy. Gdyby wszystkich jednakowo oceniali, to młodsi nie mieliby szans :P Sorki, że się wtrącam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, w żadną stronę nie jest dobrze. Jakby wiek nie był brany pod uwagę, narzekaliby młodsi, jak jest, narzekają starsi. Inna sprawa, że na stronie nie podają wieku i nikt tak naprawdę nie wie, w jakim wieku są uczestnicy - może akurat wygrywają ci starsi? a może to się rozkłada po równo? Ale ludzie lubią ponarzekać na zapas... ;)

   Usuń
  2. A z resztą - i w drugą stronę. Wiem jak to jest - nawet szkolne wypracowania, żeby wyszło jak najlepiej, niektórym dzieciakom piszą matki (użyto w celu podkreślenia charakteru wypowiedzi). I kto im to udowodni?

   Usuń
  3. Każdy ma swój punkt widzenia i każdy ma prawo do krytyki. Takie jest społeczeństwo... Zgadzamy się z czymś, lecz gdy nie jest to na naszą korzyść po prostu buntujemy się ;p.

   Usuń
 7. I jeszcze coś - uczestnicy z jednej kategorii wiekowej zapewne będą ocenieni jednakowo. Teraz to już na prawdę wszystko... Dobrej nocy (2.12.2014 GTM 0:00+1 - 22:07)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakkoś nie mogę sie zebrać aby w koncu wziąć udział w którymś z zdanań >< Czytałam regulamin przed zapisaniem się i myślę, że nie takim złym pomysłem jest branie pod uwagę wieku. Jeżeli 6 latka wykonała, może nie doskonałą, ale jak na jej poziom bardzo dobrą pracę zostanie raczej za to nagrodzona prawa? Jeżeli taką samą pracę wysłałaby uczestniczka w wieku 16 to logiczne że nie dostanie ona dużego uznania. Chodzi mi o to, że im starszy tym większe oczekiwania. Dlatego dobrze, że jest 5 miejsc tak samo nagradzanych, bo zwycięscy mogą być w różnym wieku a każdy z nich wykonał dobrą robotę i nagrodzenie jej się należy.
  ~Kayl

  OdpowiedzUsuń
 9. Już mnie to powoli denerwuje -,- Mym skromnym zdaniem w zaklęciach też tak będzie, ech... A sobie pozwolę wrócić słowem jeszcze do baśniobajania...To trochę niesprawiedliwe zadanie było, bo np. takiej 11, 10 latce mogła napisać mama opowiadanie i wtedy: Wow, ma 8 lat, drugi Mickiewicz normalnie! (to było DLA PRZYKŁADU, nie twierdzę, że dokładnie taka sytuacja się wydarzyła!) Oni głównie kierują się tą kategorią(później pomysłem), jak właśnie Victoria pięknie pokazała. :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak jest :c..., ale przecież nikt im tego nie udowodni ;/...Trzeba być poprostu szczerym ...a to, że (może) inni wolą pójść na (że tak powiem) łatwiznę, to ich sprawa...

   Usuń
 10. Według mnie wiek uczestników powinien mieć wpływ na ocenę. Np 5 latka przesyła pracę ładną i widać że się nad nią napracowała a 12 latka przesyła pracę równie ładną ale niedopracowaną, zrobioną na odwal się. I co komicja ma wtedy zrobić? Dać nagrodę 5 latce która włożyła w tą pracę dużo czasu i sercę czy 12 latce która robiła to na odwal? Wygrywa 5 latka. To proste!

  OdpowiedzUsuń
 11. Może napiszecie jeszcze o tym na swoim blogu :) ? :
  http://40.media.tumblr.com/88e50c0a1b282bb573f50161cb5e841a/tumblr_nfyq1vehnV1tjxdglo1_1280.jpg
  Kolejna lalka Ever After High z serii Spring Unsprung, która wyjdzie na rynek w następnym roku ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. http://40.media.tumblr.com/88e50c0a1b282bb573f50161cb5e841a/tumblr_nfyq1vehnV1tjxdglo1_1280.jpg Kitty spring unsprung - to jest fanowskie raczej?

  OdpowiedzUsuń
 13. znaczy że nie wygram(mam 19 lat).

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiek uczestnika ma to do tego, że jeśli zgłosi się np. 25 letni student Akademii Sztuk Pięknych to ma mniejsze szanse na wygraną niż 6 letnia dziewczynka..dla mnie to jest sprawiedliwe..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahaha, no już bez przesady, u studentów nie ma takiej biedy żeby lalki sobie nie kupili i musieli podkradac dzieciakom w konkursach. A z resztą, z ASP to sobie sami ulepią. Ładniejszą.

   Usuń
  2. Albo właśnie potrzebują na jedzenie i wygrywają lalki, żeby je sprzedawać w necie ;)

   Usuń
 15. Wydaje mi się, że patrzą na pracę przez pryzmat wieku. Jeśli dwie prace wydają im się tak samo fajne, to jest różnica, czy dodaje ją ktoś, kto ma 7 lat, czy ktoś, kto ma 20.

  OdpowiedzUsuń
 16. Może chodzi o to z tym wiekiem ze młodsze dzieci... mają słabe pomysły i zamiast wybrać kilka lepszych prac to wybierają młodsze dzieci których prace są gorsze.. :/ zresztą nie wiem czy to prawda.. kto się ze mną zgadza ?
  Hali. Chocolate

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedy wyniki próbnego ?

  OdpowiedzUsuń
 18. post jest ok, ale dwa akapity
  (te z treścią zadania)
  przeniosły ci się na lewo
  no i tekst z regulaminu jest szary
  i ogarnij bo ma inną czcionkę
  zaznacz 'domyślna czcionka'
  bo chyba tej używacie

  pozdrawiam
  clealine

  OdpowiedzUsuń
 19. to do wszystkich stażystów

  naprawdę jedynym waszym źródłem jest facebook?
  są już zdjęcia rozpakowanych lalek su

  monster-lili.tumblr.com
  teatime-with-maddie.tumblr.com/

  clealine

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe jakie ty masz źródło informacji na temat tego jakie mamy źródła. Bo obawiam się, że żadne. Nie każdy post pojawia się od tak pstryk, to nie jest tak że wszyscy tylko siedzą i szukają, a jak znajdą do w 5 sekund dodają posta. To tak nie działa, przykro mi. A jak jesteś taka super to przekonaj innych, że to ty powinnaś tu pisać.
   Ja to istotnie mało robię, bo nie mam czasu, ale Naoki i Seth robią dobrą robotę.

   Usuń
  2. Co prawda są już zdjęcia lalek su od mniej więcej tygodnia, a Wasze posty są tylko ze zdjęciami z facebooka... Ale nie sądzę, żeby cleline miała rację. Może po prostu dłużej nad nimi pracujecie?

   Usuń
 20. jest już zdjęcie kitty su

  clealine

  OdpowiedzUsuń
 21. Po pierwsze są arty lalek SU. Po drugie na EAH wiki widziałam lalkę Kitty w serii SU.

  Kitty Cheshire Love

  OdpowiedzUsuń
 22. Moim zdaniem wiek uczestnika ma duże znaczenie. W waszym konkursie z oc nie uwzględniliście tego, co było dużym błędem. Inaczej pracę zrobi ośmiolatka, a czternastolatka. A szkoda, że nie wzięliście pod uwagę bo pewnie wygrają starsi uczestnicy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, najlepiej nagradzać sześciolatki, którym prace rysowały mamusie.

   Usuń
  2. Nie to miałam na myśli. Zresztą bardziej należy się lalka sześciolatce niż szesnastolatce...

   Usuń
  3. Anonimie z 7 grudnia postaraj się też zrozumieć uczestników, którzy naprawdę się starają wykonywać poszczególne zadania (zgodnie z regulaminem i tematem przewodniczącej), nieważne ile sie ma lat. Poza tym w regulaminie wstepnym jest napisane (już na postanowieniach ogólnych), że ,zacytuje teraz: 1.5. "Akcja przeznaczona jest dla osób w różnym wieku (bez ograniczeń wiekowych), zainteresowanych zabawkami marki Mattel, w szczególności zabawkami z kolekcji Ever After High." .Więc chyba już rozumiesz innych rozgoryczenie :(. Owszem w regulaminach pod zadaniami jest napisane, że będzie sie brało pod uwagę wiek uczestnika, lecz moim zdaniem powinni to byli bardziej sprecyzować.
   Rozumiem też, że po zadaniach, po wyłonieniu zwycięzców będą różne niezadawalające komentarze, wiem bo przecież też takie pisałam xD, aleniestety nie możemy z tym nic zrobić, więc pogódźmy się z wynikami ^^.

   Usuń
 23. Wygrają matki w imieniu swoich córek. Taka tam przykra rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie mogę zarejtrować się na stronę EAH. Tam gdzie powinno się wpisać login jest chyba dzień urodzin i w ogóle to wszystko mi się zacina. Ktoś tak miał? Wiecie, co z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 25. Independent Girl i Anonimowi napisałam już wcześniej o tym ,że jest lalka Kitty SU. Po prostu wasze komentarze wyszły wcześniej od mojego. Jak już mówiłam na EAH wiki możemy zobaczyćarty do opakowań SU widziałam Briar i Cedar. Kitty SU jest w pudełku. Nie widziałam jej w serii Basic. gdy pisałam nie było komentarzy

  Kitty Cheshire Love

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spójrz na datę -.- IG - 2.12 23:25 ANONIM - 3.12 1:36 cleanline - 3.12 19:03 ty - 3.12 20:03
   Skoro są dodane wyżej, to chyba logiczne, że były prędzej? -,-
   A to, że na początku nie ma wszystkich komentarzy, to dlatego, że jest moderacja komentarzy.

   Usuń
  2. Hallo!!!!! Nie było komentarzy!!!!!!!!!!! Nic ,a nic nie było!!! Skąd do jasnej cholery miałam wiedzieć ,że pisałaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Kitty Cheshire Love

   Usuń
 26. A z resztą. Nie wiadomo czy oni wszystkie prace sprawdzają ;/

  OdpowiedzUsuń
 27. Wzięłam udział <3 klasa Raven <3

  OdpowiedzUsuń
 28. Uważam, że cały ten konkurs to jakieś fałszerstwo. Okej, wygrałam i nie będę z tego powodu narzekać. Chodzi mi o zwycięzców w drugim zadaniu. Co prawda nie mamy wglądu na prace zwycięzców, ale na facebook'u Ever After High udostępniono zdjęcie ze zwycięskimi pracami w każdej klasie. (klik!)

  Wygrały osoby, które po prostu przebrały się za przewodniczącą klasy, podczas gdy w grupie Maddie trzeba było zrobić stylizację z kapeluszy i szali, czy coś takiego. No i sprawa z wiekiem.

  Osobiście zaczynam wątpić w to, czy moje opowiadanie słusznie wygrało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym. Nawet prace nie na temat wygrały skandal!

   Usuń
  2. Na początek gratuluję wygnia zadania z baśniobajania ^^. Zobaczyłam zwycięzkie fotografie i jestem zaszokowana... Jestem z klasy Maddie i mówiąc szczerzę zdziwiona trochę, że ta fotka wygrała, rzeczywiście poprostu przebrała się za przewodniczącą klasy i tyle ;/

   Usuń
  3. Też wysłałam zapytanie z wiekiem i napisali mi, że wiek ma znaczenie dopiero w momencie, gdy nie mogą zdecydować się pomiędzy dwiema pracami, która z nich jest lepsza, i wtedy wybierają pracę młodszej osoby. Nie wiem co o tym myśleć...takie zasady
   ~Netta~

   Usuń
  4. Również mi tak napisali.. Kiedy jeszcze dodatkowo napisałam im, że w klasie Apple drugi raz z rzędu wygrała ta sama osoba, napisali, że będą się starali unikać tego typu sytuacji w przyszłości, jednak jeśli się zdarzą proszą o wyrozumiałość ;/(mam nadzieję, że się to nie powtórzy, ponieważ zapewne i inni uczestnicy chcieliby wygrać a zapewne też włożyli w konkurs mnóstwo wysiłku i kreatywności :] )... Mam nadzieję, że dadzą szansę każdemu uczestnikowi... lecz niestety, "gdy praca kilku- i kilkunastolatka robi podobne wrażenie, rozstrzygamy na korzyść młodszego uczestnika" (zacytowany tekst z wiadomości).

   Usuń
 29. Na stronie konkursu jest taki dział "kontakt", tzn. że można organizatorów o coś zapytać, a w FAQ są pytania i odpowiedzi, więc nie bójcie się do nich napisać w sprawie wieku.Taka mała porada :)
  ~Netta~

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak inni, ale ja wysłałam zapytanie o wiek :]
   Teraz zobaczymy czy odpowiedzą ;p

   Usuń
 30. Moim z daniem po prostu powinni zamieszczać wiek przy laureatach. Ale tego nie zrobią bo się wydało heh...

  OdpowiedzUsuń
 31. Zacytuję jeszcze raz: "Akcja przeznaczona jest dla osób w różnym wieku (bez ograniczeń wiekowych), zainteresowanych zabawkami marki Mattel, w szczególności zabawkami z kolekcji Ever After High."
  Tak dla przypomnienia :]

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja mam pytanie do tych co wygrali w drugim zadaniu, a mianowicie dotarly juz do was nagrody??
  Bardzo prosze o odp

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!