środa, 3 sierpnia 2016

Końcowe odcinki "The Lost Movie"

O serii odcinków The Lost Movie pojawiły się już dwa posty i nadszedł czas na ostatni z nich, w którym przedstawię Wam końcowe epizody. Zanim jednak do tego przejdziemy, umieszczam poniżej linki do poprzednich postów, jeśli ich jeszcze nie czytaliście.


Wszystkie filmy pochodzą z oficjalnego kanału Monster High na youtubie.

W pierwszym z odcinków, The Biggest, Meanest Dragon I've Ever Seen, kontynuujemy śledzenie losów Raven, Draculary oraz jej przyjaciółki Uny, które aby dostać się do Monster High muszą przejść przez jaskinię smoka. Dziewczęta przez chwilę rozmawiają o tym, że wyjście raczej na pewno będzie zamknięte, a klucz będzie ukryty w górze kosztowności nagromadzonych przez bestię, po czym Raven wspomina, że to klasyczne baśniowe zagranie. Następnie obserwujemy rozmowę Apple z Cleo, które wspominają, że ich moce powróciły już do prawowitych właścicieli zapewne dlatego, że opuściły labirynt. Dziewczęta znajdują się już przed Straszyceum i niepewne wchodzą do środka. Gdy Cleo zauważa, że szkoła wygląda na opuszczoną, pojawiają się Maddie i Clawdeen. W tym momencie zauważają jakąś sylwetkę w gabinecie dyrektor Krewnickiej. Draculaura, Una i Raven wchodzą tymczasem do zamku smoka. Po przejściu korytarza pełnego zniekształcających luster bohaterki znajdują górę złota i rozpoczynają rozpaczliwe poszukiwania klucza.


The Finale! to ostatni i niestety rozczarowujący odcinek serii. Grupa złożona z Maddie, Apple, Cleo i Clawdeen wchodzi do gabinetu dyrektorki, gdzie zastają siedzącą przy biurku Złą Królową. Matka Raven namawia dziewczęta do złożenia podpisu w jakiejś tajemniczej księdze, a gdy te odmawiają, kobieta postanawia użyć siły. Z dłoni zanoszącej się demonicznym śmiechem Złej Królowej unosi się fioletowa poświata, która ogarnia całą szkołę. Nasze bohaterki krzyczą i... koniec.

Nie do końca jestem pewna, jak rozumieć takie zakończenie. Draculaura i Clawdeen oglądające film dochodzą do wniosku, że ma to związek z dawnym hasłem przewodnim Ever After High - napisaniem własnej historii. Co jednak ze wszystkimi przerwanymi w połowie wątkami? Draculaurą i Raven szukającymi klucza, Uną, która pobiegła na dach szkoły i nie wróciła, opuszczonym Monster High czy intrygą Złej Królowej? Nie wiem, czy oznacza to powstanie pełnometrażowej wersji, ale porzucenie choćby i projektu w takim momencie jest niedorzeczne.

W całym The Lost Movie zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu zamiana mocy bohaterek z Ever After High a Monster High oraz postać Uny i wątek z jej księgą. Ale nie oszukujmy się - The Lost Movie zdecydowanie bardziej stawia na Monster High, dlatego uczennice Baśnioceum niewiele tam zrobiły czy powiedziały. Mimo wszystko dość ciekawie się oglądało, ale zakończenie jest po prostu skandaliczne. Ciekawa jestem, czy usłyszymy jeszcze kiedyś o tym projekcie.

12 komentarzy:

 1. Na kanale eah na yt jest pierwsze 10 min filmu EW och i to nowe intro Ashlyn w nim naj lepsza xD

  OdpowiedzUsuń
 2. na oficjalnej stronie eah jest kolejny spojler z EW po pl Przybycie Króla śniegu http://play.everafterhigh.com/pl-pl/videos

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część Zimy Wszech Baśni :D http://www.cda.pl/video/9129295b

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. informuj o kolejnych częsciach tu plis ;) czekam

   Usuń
 4. Wstaw kolejne części, Proszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Część 2: http://www.cda.pl/video/91307653

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. plis dodaj wszystkie bo nareszcie koniec APPLE I dARINGA ON MOŻE BYĆ Z KIM KOL WIEK ABO Z NIKIM byle NIE Z aPPLE DZIĘKI TEMU dEX BĘDZIE Z rAVEN

   Usuń
 6. http://www.cda.pl/video/91319383 Część 3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. WOOOOW dARING I rosabella ej ale pliss dodaj dziś 4 niekarz nam czekać do poniedzialku ;)

   Usuń
 7. 4 część http://www.cda.pl/video/9133017a :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!