piątek, 29 lipca 2016

Reklama Winter Sparklizer

Pamiętacie jeszcze ten nieszczęsny playset z serii Epic Winter, który zawiera uboższą wersję Crystal Winter i tubę pełną brokatu? Był on już omawiany w kilku postach, ale wreszcie doczekał się reklamy, w której dokładnie wyjaśnione jest jego działanie.
Zapraszam do oglądania!


Jednym z haseł playsetu jest "Glitter Over & Over Again!" ("Brokatuj w kółko!"), co od razu skojarzyło mi się z Barbie, gdzie duże ilości świecidełek są na porządku dziennym. Jednak na tym polega cały sens tego playsetu, chociaż wątpię by dołączona torebeczka brokatu wystarczyła na długie zabawy.

W filmiku pojawia się dziewczynka, która tłumaczy nam jak używać zestawu, oraz do czego służą poszczególne obiekty. Cała zabawa polega na stworzeniu własnego wzoru, którym możemy upiększyć Crystal, czy to na jej sukience, czy też na ciele lub (o, zgrozo) włosach. Używając kleju, możemy popuścić wodze fantazji i namalować dowolny kształt, który następnie potraktujemy brokatem. Zgodnie z logiką, świecidełka powinny przylgnąć do kleju, a my- otrzymać ładny brokatowy wzorek.
W praktyce, przynajmniej tej zaprezentowanej w reklamie, cała lala zostaje obsypana brokatem a po naszym kreatywnym planowaniu ni widu, ni słychu. Przynajmniej dostajemy w zestawie ładne naklejki (aż dwie karteczki!), którymi możemy dowolnie pokryć naszą plastikową przyjaciółkę.

Na szczęście, brokatowa tuba może pokryć błyszczącymi płatkami także inne przedmioty (kto by się spodziewał?) takie jak zwierzątko Crystal (bardzo słodką sowę), jej torebkę, pierścionek dla właścicielki lalki oraz wszystko co zmieści się do środka zestawu. Dziewczynka zaprezentowała to na swoich okularach (oraz kilku innych przedmiotach), które również potraktowała brokatem.

Moją ulubioną częścią playsetu jest zdecydowanie dźwięk, jaki wydaje przy pracy. Kojarzy mi się z połączeniem mojej mikrofalówki i bardzo cichej pralki. Jednak najlepszą częścią reklamy jest bez dwóch zdań ujęcie, gdy widzimy twarz lalki, która pokryta jest naklejkami (moim ulubieńcem jest śnieżynka we włosach) oraz...wystarczającą ilością brokatu by zaspokoić moje świecidełkowe potrzeby.
Dobra, żarty żartami (a raczej sarkazm sarkazmem), ale nie uważam playsetu za totalny niewypał. Jestem pewna, że młodsi fani ucieszą się z możliwości pobrokatowania całego domu (gdybym była o osiem lat młodsza, sama bym z tej okazji skorzystała) a to, co mi w zestawie przeszkadza (niskobudżetowa lalka, dźwięki, słaba funkcjonalność całości), nawet nie zaprzątnie im głowy. Szkoda mi tylko, że playset nie trzyma poziomu poprzedników - np. Raven z WtW czy Lizzie z Spring Unsprung. Jest to cios dla starszych fanów, kolekcjonerów oraz osób, które po prostu bardziej cenią lalki niż brokat.

A co wy myślicie o Winter Sparklizer?

5 komentarzy:

 1. Tak jest to cios dla starszych fanów. Ale nie oszukujmy się. Te zabawki jak i bajka powstają dla młodszych, więc reszta też. Narzekanie na takie coś jest moim zdaniem nielogiczne. Rozumiem gdybyś narzekała na to mając 10 lat czy coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja siostra ma 10 lat i na to narzeka. Celujesz 5 lat za wysoko xD

   Usuń
 2. Dzieci chcą się bawić i potrafią nakłonić rodziców na kupno kilku lalek. My to za starzy. Tak mówi moja mama. Ale mam to gdzieś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze jest to, że jak ktoś chce wymienić moldowane nogi Crystal na normalne, to musi kupić ten playset bo ciałka Faybelle lub Kitty nie posiadają tego odcienia co ma Crystal XD. Ot wspaniała strategia marketingowa Mattela, by się playset sprzedał XD. Czy ktoś wie, czy można ten sparklizer dostać w Polsce? Bo oni teraz chyba playsetów nie sprowadzają.
  ~Netta~

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze że skojarzyło Ci sie to z Barbie, ponieważ ten sprzęt pojawił się już kiedyś pod właśnie tą marką i nazywał się "Szafa brokatująca".
  https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjZl-aW5evOAhWFF5oKHdQsAZcQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fzabawkipl.pl%2Fpl%2Fp%2FBarbie-Paryzanka-magiczna-szafa-brokatujaca%2F4093&psig=AFQjCNH4HoK3ErU5GDeMs816rFDhuLZlCQ&ust=1472737582952049

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!