niedziela, 26 czerwca 2016

Nowe odcinki - Zakręcone rytmy Piper oraz Beanstalk Bravado

Jak sami pewnie zauważyliście, pojawił się pewien błąd w kolejności udostępniania polskich wersji odcinków czwartego rozdziału. Oryginalnie najpierw była Księżycowa tajemnica, potem Lista życzeń, Historia dwóch imprez, Zakręcone rytmy Piper i Mały wielki świat, jednak u nas pominięto odcinek o Piper i wstawiono go dopiero teraz.


Opis odcinka jest następujący: Melody Piper może wpaść w niezłe tarapaty, jeśli nie ujarzmi swojej muzyki i nie zatrzyma czaru, który sprawił, że całą szkołę opanował szaleńczy taniec!

Odnoszę wrażenie, że ostatnie odcinki Ever After High są bardziej kierowane do młodszych. Widać to również na przykładzie lalek - uśmiechnięte mordki, brak artykulacji... Wracając zaś do najnowszych epizodów serialu - owszem, większość z nich skupia się na nowych postaciach, co jest oczywiście plusem, jednak otrzymujemy rozwiązania rodem z kreskówek dla dzieci. W serialu coraz bardziej zaczyna brakować logiki i zwykłego zdrowego rozsądku... Najpierw znikające rzeczy, które okazują się być kradzione przez lunatykującą główną bohaterkę, następnie Farrah, która ot tak wyczarowuje dowolne przedmioty i cofa czas, później bohaterki, które bez przerwy zmieniają swoje ubrania, ponieważ myślą, że biegając w te i we wte uda im się być na dwóch imprezach jednocześnie. Podobnie jest w Zakręconych rytmach Piper. Jedynym sposobem na zdjęcie zaklęcia jest zsynchronizowanie tańczących uczniów? Poza kilkunastoma pierwszymi sekundami, na których widzimy Huntera, reszta odcinka przestawia podrygujących uczniów. Jedynym epizodem, który mi się nawet podobał, był Mały wielki świat, choć na minus oceniam niedopowiedzenie związane z amuletem. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia i nie musicie się z nią zgadzać, dlatego chętnie poznam Wasze. Szczerze, gdy zaczynałam pisać posta nie sądziłam, że aż tak skrytykuję to wszystko... Samo jakoś tak wyszło.


Film pochodzi z oficjalnego kanału Ever After High na youtubie.

Niedawno udostępniono kolejny odcinek, tym razem skupiający się na postaci Jillian Beanstalk, której towarzyszy Humphrey Dumpty. Niestety, nie jest on jeszcze dostępny po polsku, dlatego wstawiam wersję angielską. Podoba mi się to, że najnowsze odcinki nie tylko przedstawiają nowe postaci, ale również przypominają nam o istnieniu tych starszych, jak właśnie Humphrey czy Melody.

Ten odcinek podobał mi się o wiele bardziej od poprzednich, przede wszystkim dlatego, że nie ma na celu jedynie zabawić młodszego widza, ale zawiera jakiś morał. I chociaż lęk Humphry'ego przed wysokością był nieco przesadzony, to epizod ten jest jak na razie pierwszy w moim osobistym rankingu.

12 komentarzy:

 1. I ta Raven z Dexterem w tle dobrze wiedzieć ze jeszcze się znają xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Jillian po nowym odcinku bardzo mi się spodobało jeśli chodzi o charakter <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w necie znalazlam zdjeie pudełka jej lajlki fajnie wiedziec ze przyjazni sie z Darling i Ceris

   Usuń
 3. No brawo, ze dopieor teraz sobie przypomnieliscie o kolejnych odcinkach xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalecam stosowanie liczby pojedynczej, pisałam tego posta sama, a wersję roboczą miałam gotową od ponad tygodnia, jednak z powodu braku czasu nie mogłam jej dopracować. Na marginesie, dziękuję za oklaski, naprawdę nie trzeba było.

   Usuń
  2. ps jesli jakis odcinek eah na yt nie jest po polsku to po 2 tygodnach pojawia sie na eah pl w necie czyi ten odcinekpowinien pojawic sie w piontek w interecie wtdy co nowy na yt

   Usuń
 4. To, że odcinki są jakby odosobnione i pozbawione głębszej fabuły poza ukazaniem nowych postaci to fakt. CIekawe, czy po prezentacji Meshell czeka nas coś nowego, jak seria o Lesie lub Kronice. A odcinek o Jillian fajny, z humorem- miło było Humphreya zobaczyć. Autorzy odkurzyli Dexven...ciekawe, czy dowiemy się,co u Cupid.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie chcę być wredna, ale ten serial zawsze miał być dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak przedtem posiadał głębszą fabułę i przekazywał istotne wartości.

   Usuń
  2. Nom był bardziej interesujący

   Usuń
 6. Jak pierwszy raz zobaczyłem reklamę eah to myślałem że będzie to coś tajemniczego i wciągającego. Na początku tak było...
  Brakuje mi również Briar, ostatnio mówiła własny dialog ( jeżeli się nie mylę) w krainie czarów. Nagle nasza imprezowiczka przestała mówić A co z Helgą i Gusem Crumb? No i Ginger, Alistair, Bunny, Duchess , Cerise i jej jak się okazało nowej siostry. A mattel całkiem zapomniał oLilly-bo Peep.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lily Bo-Peep to backgrounderka.Czyli postać z tła.Nie mamy pewności czy to jej prawdziwe imię.Poza tym jak już mogliśmy się przekonać Mattel nie wziął by dziewczyny z tła zamiast stworzenia nowej.Tak jak i w przypadku Crystal wszyscy myśleli że to dziewczyna z tła a zrobili nową.A tak w ogóle chciałbym konfrontację lodowej dziewczyny z tła i Crystal.Może to siostry ?

   Usuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!