niedziela, 26 lipca 2015

Nabór na redaktora

Rozpoczynamy wraz z Pink Cupid nabór na redaktora na naszym blogu. Na początek przyjmiemy trzy/cztery osoby na staż, aby ostatecznie zostawić dwie osoby (to zależy). Przejdźmy do warunków, które musicie spełnić, aby móc wysłać zgłoszenie.

Mieć ukończone 11 lat.
Oczywistym jest, że osoby młodsze mają o wiele więcej wolnego czasu, jednak starsi również są mile widziani, o ile spełniają następny punkt. Wasz wiek nie zostanie udostępniony na blogu, chyba że sami tego chcecie.

Mieć dużo wolnego czasu.
Potrafię wybaczyć kilkudniową nieobecność, sama dobrze rozumiem, jak to bywa ze szkołą. Jeśli jednak wiecie, że nie znajdziecie czasu na pisanie co najmniej raz/dwa razy w tygodniu, myślę, że lepiej się nie zgłaszać. Jeśli w trakcie stażu będziecie planowali dłuższe wyjazdy, bądź po prostu nie będziecie mogli pisać, prosiłabym o niezwłoczne poinformowanie nas o tym. Nie chciałabym także przyjmować osób, które będą pisały w trakcie wakacji i odejdą na początku roku szkolnego. Potrzebujemy kogoś na stałe.

Znać podstawy ortografii i interpunkcji, nie popełniać błędów językowych.
Każdy z nas czasem popełnia błędy, jednak na komputerze jest o tyle łatwiej, że system podkreśla je na czerwono, dlatego wolałabym nie oglądać tutaj błędów ortograficznych. O interpunkcję musicie jednak zadbać sami, dlatego wymagam znajomości jej. Do tego chciałabym, abyście nie zamieszczali emotikonek pod koniec każdego zdania - dwie/trzy na post wystarczą.

Znać poprawną pisownię imion bohaterów oraz nazwy serii.
Jest to punk niezbędny, jeśli chcecie pisać na jakimkolwiek blogu o Ever After High.

Posiadać rzetelne źródła informacji, znać podstawy języka angielskiego.
Podczas stażu będziecie zdani na siebie, dlatego radziłabym zaopatrzyć się w co najmniej kilka sprawdzonych źródeł informacji, a ponieważ zdecydowana większość z nich jest w języku angielskim, wymagam jego minimum podstawowej znajomości, żebyście wiedzieli, o czym takim piszecie. Oczywiście każdemu zdarza się sprawdzić kilka słówek w słowniku bądź Tłumaczu Google, jednak wolałabym, abyście nie wstawiali całych zdań z tego drugiego.

Wasze posty powinny być przejrzyste. Nie ograniczajcie się jedynie do wstawienia zdjęć.
Zwracajcie uwagę na szczegóły, których inni być może nie zauważają, opisujcie je. W postach ważną rolę odgrywa także Wasze zdanie, komentarz na temat danej lalki czy zdjęcia. Kombinujcie. Ustawiajcie różną wielkość zdjęć, układajcie je obok siebie. Pamiętajcie jednak, że Wasze posty powinny być przejrzyste.

Kilka innych warunków:
Jeśli zauważycie, że inny stażysta zacznie pisać post - odpuście. Na blogu ma panować przyjazna atmosfera, dlatego wolałabym, abyście byli z nami szczerzy i nie wszczynali niepotrzebnych kłótni. Mile widziane doświadczenie w pisaniu. Nie chciałabym również takiej sytuacji, że - mając własnego bloga o Ever After High - wrzucacie tego samego posta tutaj i u siebie. Powinniście wstawiać w poście źródła zdjęć czy tekstów. Nie wstawiajcie miliard razy zdjęć tej samej lalki. Nie piszcie o sobie, o swoich postaciach - po przyjęciu będziecie mieli tylko jedną szansę zrobienia tego, w poście o Was.

Poza tym musicie oczywiście posiadać konto na Bloggerze lub Google+.

Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres mailowy everafterhighblog@gmail.com od dziś, czyli 26 lipca, do dnia 6 sierpnia do godziny 23:59, te wysłane później nie będą brane pod uwagę. Zgłoszenia rozpatrzymy z Pink maksymalnie do 13 sierpnia. Okres próbny będzie trwał od 16 sierpnia do 24 września, chyba że z Pink zakończymy go wcześniej.

W zgłoszeniu musi się znaleźć Wasze imię, wiek (nie zostaną opublikowane), nick, jakim chcecie się posługiwać, opis w jaki sposób spełniacie powyższe punkty i coś o Was samych. Możecie także podać link do swojego bloga, abym mogła ocenić Wasze umiejętności.

Po przyjęciu zostaniecie zaproszeni na specjalną platformę komunikacyjną, stworzoną na potrzeby trwania stażu.

Powodzenia,
sei apeter

49 komentarzy:

 1. Życzę wszystkim powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale macie wyczucie XDD Akurat wtedy, kiedy na MMH XDD No trudno, życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia wszystkim! Ja i tak nie biorę udziału, bo czuję, że nie będę mieć czasu w roku szkolnym xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Łoj, biedna Sei, nawet nie zauważyłam, jak sama zostałaś. ;w;

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze się zastanowię bo nie wiem czy będę mieć czas w roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Ty piszesz na Ever After High Cerberek.

   Usuń
  2. Wiem, ale z chęcią pomogę Sei.

   Usuń
  3. Sei znajdzie sobie do pomocy kogo innego. A pewnie po jakimś czasie odeszła byś ze swojego bloga (EAHC).

   Usuń
  4. Czemu miałabym odchodzić? Ja nie powiedziałam, że biorę udział, ale się zastanowię, a pisanie na Cerberku nie nakazuje mi nie pisać gdzieś indziej.

   Usuń
  5. Nie przejmuj się nią,ona ci tak mówi bo uważa że możesz być jej konkurencją

   Usuń
  6. LizzieGra serio chcesz stratować? Nie wierze... Masz fajnego bloga to jeszcze pchasz sie na wyżse stanowisko?! Pisalas na Ever After High News to odeszlas na lepszego bloga wez na lepszego bloga i sie na nim wypromowalas nie nie bedziesz fejmem jak sei i wez sie nie podlizuj ze ty chcesz pomoc

   Usuń
  7. Że niby [ j a ] jestem fejmem? XD

   Usuń
  8. Podpisuję się pod słowami anonimka wyżej. A tak propo, spójrzcie na nową nazwę tej LizzieGra na Google +. Dodała sobie "Sai". Przypomina Wam to kogoś? :P

   Usuń
  9. Sai pochodzi od paint tool sai

   Usuń
  10. Jasne... Przeciesz "sai" w ogóle nie przpomina "sei" skądsze. Nie zdziwie sie jak polubisz anime i mange, żeby zapunktować u seise. Wez lalka się nie pogrążaj. I ze niby sai pochodzi od paint tool sai zalosne

   Usuń
  11. Ona już polubiła anime. Widziałam jej komentarz na blogu Seise, że dzięki niej to polubiła. Wiesz co Lizzie? Moim zdaniem postępujesz idiotyczne podlizywając się innym, by być taka, jak oni.

   Usuń
  12. LizzieGra jesteś najgorszym lizusem.

   Usuń
  13. Jeśli lizzie będzie tu pisała nie będę czytała tego bloga.   ~ email

   Usuń
  14. Ja też.

   Usuń
  15. Jeśli macie coś do mnie to napiszcie to na karteczce i wsadzcie sobie tam gdzie swiatło nie dochodzi. Anime podobała mi się tylko jedna seria, a reszta jest do dupy, manga jeszcze gorsza. Wy anonimki powyżej zachowujecie się jak dzieci, "jak lizzie będzie tu pisała to nie będę czytał tego bloga." Dziecinada...

   Usuń
  16. Teraz to się nie wymiguj. Następna się znalazła, która nie potrafi przyjąć krytyki. A dziecinadą to nazwać można twoje podlizywanie sie. My z anonimkiem napisaliśmy tylko stwierdzenie.

   Usuń
  17. Lizzie twój blog jest dziwnie podobny do tego. A to co robisz jest ŻAŁOSNE.   ~login~

   Usuń
  18. Proszę mi tu nie obrażać mangi i anime.

   Usuń
  19. Zobaczcie sobie jej ostatni post na cerberku, ten o ubierance Rosabelli. Patrzcie, jak nasladuje styl pisania sei; informacja o tym, co się z nią dzieje malutką czcionką i podzielone na dwie linijki; link do ubieranki powiększoną i kolorową czcionką; zródło zdjęć. To jest dopiero dziecinada!

   Usuń
  20. Zgodzę się z tym, co napisał anonim wyżej. Styl pisania taki sam, jak u Seise. Normalnie nienormalne.

   Usuń
  21. Ten Anonimki to ta sama osoba żal -,-

   ~Kitty Thorn~

   Usuń
  22. Masz jakiś dowód, Kitty?

   Usuń
  23. Owszem mam. Spójrz na ile czasu minęło od napisania tych komentarzy.

   ~Kitty Thorn~

   Usuń
  24. Też mi dowód... Nie pisałabym sama do siebie :P

   Usuń
  25. Czasami ludzie tak robią, bo chcą mieć poparcie.

   ~Kitty Thorn~

   Usuń
  26. Ale ja tak nie robię. A może to ty jesteś tym popierającym mnie anonimem i teraz się wykręcasz??
   Pewnie teraz zaczniesz się sprzeciwiać, bo to nieprawda. No właśnie, NIEPRAWDA. Nie zwalaj na mnie czegoś, czego nie jesteś pewna/y.

   Usuń
  27. CO?! Niby ja miałabym to pisać?! Popierać Cb, a potem się "wykręcać"? Nie, ja tak nie robię. Jeśli już to bym na sb też pociski słała XD

   ~Kitty Thorn~

   Usuń
  28. No właśnie, wypierasz się. Ja też ci mówię, że nie jestem tym drugim anonimkiem :P

   Usuń
  29. Skończcie tę dyskusję.

   Usuń
 6. Liczę na nowe, fajne osoby na tym blogu ^^ Powodzenia~

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!Czy będą posty informacyjne na temat nowych redaktorów?:) (Nie chcę się tu rozpisywać).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przyjęciu każdy redaktor będzie mógł napisać jednego posta, aby przedstawić swoją osobę. Zgłoszenia proszę wysyłać na naszego maila. Wszystkie te oraz inne informacje są w poście.

   Usuń
  2. Dziękuję za informacje :)

   Usuń
 8. To nie fair że niektóre osoby startują w konkursie i mają własne blogi. Inni też chcieliby spróbować swoich sił, a wiadomo, że Sei wezmie kogoś doświadczonego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie. Posiadanie własnego bloga o Ever After High może także działać na Waszą niekorzyść jeśli nie spodobają mi się Wasze posty. Czasem osoby z doświadczeniem mogą mieć przez to mniejsze szanse, a te bez doświadczenia większe.

   Usuń
 9. Szkoda brakuje mi roku do 11 lat.:(

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam o rok mniej szkoda. No. nic życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam o rok mniej szkoda. No. nic życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam o rok mniej szkoda. No. nic życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!