poniedziałek, 22 maja 2017

Okładka i opis książki The Legend of Shadow High

Po tym, jak plany nad filmem The Lost Movie, crossoverem łączącym uniwersum Ever After High z Monster High, spaliły na panewce, w grudniu zeszłego roku zapowiedziano książkę The Legend of Shadow High, mającą kontynuować ten projekt. Dopiero dziś jednak opublikowano zdjęcie okładki i dokładny opis.


Książka jest napisana przez Shannon Hale i jej męża Deana Hale. Okładka utrzymana jest w stylu poprzednich książek pani Hale z uniwersum Ever After High wydanych również w Polsce (Księga Legend, Krzywe Zwierciadło, Kraina Czarów). Tym razem jednak świat baśniowych postaci połączono ze światem potworów z Monster High. Po prawej widzimy główne bohaterki tej serii, już po reboocie - nieco zbyt zieloną Frankie Stein i Draculaurę. Na górze obok siebie widnieją logo obu serii, a tło w połowie okładki przechodzi z eahowego w typowo monsterhajkowe.

Opis książki prezentuje się następująco:

Niebezpieczna historia czai się na horyzoncie i niemal wszyscy Narratorzy boją się ją opowiedzieć. Szpary w Krainie Historii rozprzestrzeniają się, a złowieszcza Shadow High rośnie w siłę. Tylko jeden młody, odważny Narrator, Brooke Page, jest gotowy, aby opowiedzieć tę opowieść.

Gdy powstaje pierwsza szpara, Frankie i Draculaura niespodziewanie przenoszą się do Ever After High, gdzie spotykają Raven Queen i Apple White. Gdy już dziewczęta otrząsnęły się z szoku, że baśnie i potwory istnieją naprawdę, odkrywają, że Zła Królowa uciekła ze swojego Lustrzanego Więzienia w poszukiwaniu nieskończonej mocy ukrytej w Shadow High. Frankie, Raven, Draculaura, Apple i Brooke muszą powstrzymać Złą Królową i uratować Krainę Historii przed złem czającym się w Shadow High!

Książka zostanie wydana za granicą 17 października bieżącego roku w twardej okładce i będzie liczyła 320 stron.


Wszyscy doskonale wiemy, jak prezentuje się sytuacja książek z uniwersum Ever After High na polskim rynku. Cóż, nie prezentuje się. Lata temu wydawnictwo Bukowy Las wydało wspomnianą wcześniej trylogię Shannon Hale, jednak najwyraźniej nie przyniosła ona zbyt dużych dochodów, ponieważ nie zdecydowano się na wydanie zbioru opowiadań tej samej autorki pod tytułem Once Upon a Time. O siedmiotomowej serii Suzanne Selfors nie mamy nawet co marzyć, a o publikowanej aktualnie za granicą serii Once Upon a Twist piszę ze sceptycyzmem wypisanym na twarzy. W przypadku tej książki mamy jednak jakieś szanse, nikłe, co prawda, ale jednak, na ujrzenie jej polskiego wydania. Może crossover z Monster High skłoni wydawnictwo do podjęcia decyzji o wydaniu? Bukowy Lesie, nie zawiedźcie nas!

Okładka i opis pochodzą z facebooka Ever After High.

4 komentarze:

 1. Zawsze fajnie wiedzieć, że coś u Mattela jezzcze żyje, ale...
  :/
  No cóż, nie jestem przekonana do połączenia tych serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nadal nie mogę się przekonać do tego pomysłu, bo jak dla mnie, wszystko jest robione na coraz większą siłę.
  Aczkolwiek dobrą książką nigdy nie pogardzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis brzmi ciekawie. Mam nadzieję, że wydadzą tą książkę. Chociaż przyznam, że Apple, Raven, Frankie i Draculaura są MOCNO przesłodzone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobno Hasbro ma zamiar wykupić Mattela, który ma długi oraz problemy finansowe.. (szczerze mowiąc nie dziwię się..) Czy to może oznaczyć i dać troche nadziei, że nie zakonczą produkcji EAH?.. ;-;

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze!